Ця стаття є результатом спілкування з представниками компаній, які вважають себе винятковими та унікальними, при цьому будучи дуже локально відомими, а часто і абсолютно невідомими ні для кого. Можливо, цей текст не стільки про те, наскільки комічно виглядає ззовні переоцінка своєї популярності та значущості, скільки про те, що це все — стандартні кліше, які не варто використовувати.
«Ми — виробники ТИХ САМИХ носочків (шоколадок, чашок і т. д.)»
Давайте бути чесними: ті самі - це ляльки Barbie або прикраси Tiffany. Коли бренд має перших десяток тисяч фоловерів в Instagram, це ще не привід вважати себе відомими чи впізнаваними. Але саме в цей час чомусь у багатьох виробників у листах та комерційних пропозиціях починає з’являтися ось це «Ми робимо ТЕ САМЕ (назва товару), ви, напевно, про нас чули!».
Щоб не почути відповідь «…ммм, не думаю», краще просто не згадувати, що ви «ті самі». Якщо вас впізнають — вам скажуть про це і так, до того ж, це буде набагато приємніше як для вас, так і для співрозмовника.
«Ми пропонуємо товари від відомого/популярного бренду»
По суті, це варіація попереднього пункту, але зазвичай її використовують всі ті, хто не наважується назвати себе «тими самими». Можливо, представник компанії думає, що якщо відразу в розмові вказати бренд як «відомий», а товар як «популярний», то клієнт покупить все, що не планував.
Згадка про відомість та популярність завжди повинна супроводжуватися уточненням, кому конкретно відомий чи серед кого саме так популярний ваш бренд. Тому що, якщо ваш співрозмовник або покупець до цього сегменту не належать, заява про популярність і відомість, м’яко кажучи, виглядатиме хвастощами і викличе іронічну посмішку. Якщо ви дійсно відомі та популярні, додатково згадувати про це, як правило, не має сенсу.
«Ми вирішили дарувати світові цей проект»
По-перше, якщо ви не фонд допомоги дітям-сиротам або безхатнім людям, а звичайний магазин або виробник товарів, то нічого ви нікому не даруєте — ви заробляєте гроші. Навіть якщо у вас найсимпатичніший і надихаючий, але все ж комерційний проект з феями та єдинорогами, не треба перебільшувати щодо того, як ви щедро одарили світ своєю творчістю.
Зазвичай достатньо сказати «ми створили проект», це правда і це чесно. Якщо серед ваших клієнтів чи покупців з’являться ті, чиє життя дійсно покращило ваш проект, вони самі про це скажуть — і вам, і оточуючим. Але поки це не сталося, не варто квапити події.
«Ми несемо у світ красу/ Ми робимо світ краще»
Під такими гаслами зачастую виступають проекти, у яких немає жодної великої місії, а «заробити грошей» у якості мети вони вказати соромляться. І тоді таким брендам доводиться починати говорити, що вони несуть красу та різні інші блага. Хоча, якщо ви захочете дізнатися, чим саме поліпшує світ їх товар чи послуга, то отримаєте відповідь у вигляді кількох абстрактних абзаців про «позитив», «енергетику» та інші ефемерні поняття, залежно від специфіки компанії.
Чи не краще би сформулювати реальну місію, важливу для вас і зрозумілу вашим клієнтам? Якщо не вдаватися одразу до покращення світу, а зробити щось корисне, але досяжне, можливо, це дійсно змінить світ на краще.
До всіх цих пунктів є одне важливе доповнення: ми можемо і повинні вважати свої проекти великими, важливими і надзвичайно чудовими! Просто не треба нав’язувати це клієнту: спроби переконати оточуючих в своїй величності не викликають ані довіри, ані поваги. А саме на цих двох пунктах потрібно будувати стосунки з клієнтами.