Припустімо, що вас запросили опублікувати статтю в паперовому ЗМІ, і, звісно ж, вам потрібно надати матеріали для публікації, включаючи фотографії. В цій статті ми розглянемо, які фотографії потрібно предоставити для друку і якими вони мають бути.
Чому фотографії для ЗМІ і соцмереж — це не одне і те саме
В сучасний час, коли соціальні мережі і блоги стають новими ЗМІ, багато людей можуть подумати, що вимоги до контенту для публікацій є однаковими. Проте це не зовсім так. Не слід вважати, що фотографії, які ви створили для свого профілю в Instagram, підходять і для журналу. Це має свої причини.
Основні вимоги до зображень для друку
В ідеалі вам слід запитати редакцію ЗМІ, де ви плануєте публікацію матеріалу, щодо їхніх вимог до файлів фотографій. Це найпростіший спосіб уникнути непорозумінь і пошуку фотографій в останню мить. Фотографії мають бути високої якості та роздільної здатності, зроблені професійним фотографом за допомогою професійного обладнання. Останнє дуже важливе: не піддавайтеся спокусі використовувати для друку фотографії, зроблені телефоном або звичайною «миттєвою» камерою. Якщо на Instagram ви переглядаєте зображення на екрані шириною 1080 пікселів, то вас можуть викликати дрібні деталі, які будуть чітко видно на друкованій сторінці журналу. Мобільна фотографія — чудовий інструмент для інтернет-медіа, але її якість не підхлдить для друку: результат може вас розчарувати, а ще більше — читачів, які читатимуть публікацію.
Тематика публікації
Дуже важливо, щоб фотографії для публікації в ЗМІ відповідали контексту. Якщо ви надаєте коментар з підприємницької тематики, то фотографія має бути бізнесовою та стриманою. У розважальному матеріалі, звісно, дозволений відповідний формат фото, але все ж не фотографії з родинного альбому.
Які фотографії для ЗМІ можуть знадобитися вам
- Бізнес-портрет: Якщо ви — публічна особа, громадський діяч, персона-бренд або обличчя компанії, обов’язково зробіть серію високоякісних фотографій в студії або на робочому місці. Ці фотографії будуть вам потрібні при будь-якому контакті з ЗМІ. Навіть якщо ви надаєте коментар на професійну тему, його супроводжуватимуть вашою фотографією. Тому важливо, щоб це була якісна професійна фотографія, а не аватарка з Facebook, де ви в шортах зі щойно пойманою рибою. Ваші фото в ЗМІ — це частина загальної стратегії просування бренда (особистого чи компанії).
- Фотографії продукції: Це означає не лише фотографії для каталогу на білому фоні, які ви вже створили для свого інтернет-магазину, а фотографії продукції в антуражі. Фактично, це рекламна фотографія. Читач повинен бачити не окремі абстрактні товари, а предмети, якими хочеться користуватися, які хочеться мати.
- Фотографії процесу та результатів вашої роботи: Всім цікаві деталі! Якщо ви виготовляєте цукерки, людям цікаво, як і з чого. Не бійтеся показати «задній план» вашого бізнесу; така відвертість сприйметься тільки з симпатією. Але важливо бути обережними: уважно відбирайте, які фото показувати, а які — ні. Наприклад, організовану роботу, красиву упаковку, посміхаючихся людей — це завжди позитивний сигнал, але поламане вікно в цеху, навіть якщо воно не не головному плані, вже ні. Фотографуйте деталі, які формують позитивний імідж.
- Фотографії з подій та виступів: Будь-які події, в яких берете участь ви і ваши співробітники — це відмінний матеріал для фотозйомки. Наприклад, ви вручаєте диплом «Співробітник року», вечірку з нагоди рекордного прибутку або професійну конференцію — запросіть фотографа. Ці знімки пізніше стануть безцінним матеріалом для формування вашого іміджу в ЗМІ.
Фотограф — це не страшно!
Найбільше збентежуються ті, кому доводиться витрачати гроші на фотографа. Якщо вам потрібні фотографії для ЗМІ, вам доведеться скористатися послугами професійного фотографа, виходу немає. Звісно, завжди є смакувати зекономити і попросити сина невістки вашої подруги, щоб він сфотографував, але такі рішення завжди закінчуються розчаруванням. Сьогодні можна знайти фотографів на практично будь-який бюджет і, якщо фотографії не потрібні для VOGUE, то пошукати фотографа, який підходить під ваші вимоги і бюджет. Під час вибору спеціаліста, обов’язково дивіться на його роботи схожої тематики: фотографи, як і інші люди, можуть бути відмінними спеціалістами в одній сфері, а в іншій — ні. Якщо вам потрібно зфотографувати їжу, шукайте фуд-фотографа, якщо бізнес-портрет — портретиста, який працює зі студіями.
Якщо ваш бюджет настільки обмежений, що ви не можете взагалі витратити гроші на фотографа, спробуйте запропонувати співпрацю фахівцям, які працюють за умовами TFP (Time for Print — обмін часом на фотографії). Також, можливо, ви можете запропонувати свої послуги або продукцію як сплату за фотосесію.