Стилістичні вподобання у кожного свої, але статистика показує, що яскраві, світлі фотографії більше подобаються користувачам соціальних мереж, отримують більше лайків і краще продаються, якщо йдеться про фотографії товарів. Сьогодні поговоримо про те, як навчитися робити світлі фотографії самостійно.
Відразу хочу попередити, що універсальної кнопки «зробити класну фотку» не існує (поки що). Як і не існує універсальних рецептів фотозйомки. Коли ви бачите красиві білі фотографії на популярних блогах і магазинах, не сумнівайтеся — за цим стоїть досвідчений професіонал. Однак чому б не вивчити кілька речей вже зараз і почати застосовувати їх у своїй фотозйомці.
Хороша, ні, найкраща камера!
Так, я за те, щоб робити фотографії для блогу та комерційного Instagram (про магазин і говорити нічого) саме камерою, а не телефоном. Тобто, так, звісно, можна і телефоном. Ні, правда, якщо у вас iPhone однієї з останніх моделей, може вийти дуже добре. Але не ідеально і далеко не професійно, це буде помітно неозброєним оком.
Незважаючи на розвиток мобільних технологій, більшість користувачів все ще робить покупки за допомогою комп’ютеру, а не телефону. А це означає, що покупці будуть ретельно досліджувати ваші фото на великому екрані. Мобільна фотографія такого тесту зазвичай не витримує.
Так що, якщо вам потрібні якісні, чіткі світлі фотографії, які не соромно розгорнути на 100% на великому моніторі, знімайте камерою, саме найкращою, яку зможете знайти.
Правильне світло
Природне денне сонячне світло — це найкращий варіант для отримання якісних фотографій. Оскільки мова в цій статті саме про DIY-фотографію, ми не розглядаємо штучне освітлення в професійній студії. У нашому випадку варто фотографувати саме при денному світлі: по-перше, воно надає найадекватніше передачу кольору і текстури, по-друге, при денному світлі об'єкти зйомки виглядають привабливіше.
Відразу відмовтеся від
- зйомки зі спалахом (справедливо і для телефона, і для фотокамери), оскільки фотографії виходять пласкими та не привабливими;
- зйомки зі штучним освітленням (стосується всіх варіантів електричних ламп і світильників), оскільки штучне світло має некоректну температуру.
Температура кольору (або баланс білого)
Про те, що таке температура кольору або баланс білого, і як виправити цей параметр, я писала в цьому пості. Якщо коротко, важливо, щоб білий колір на вашій фотографії був білим, а не синім чи жовтим. Правильна температура кольору дуже важлива, якщо ви хочете отримати світлі фотографії.
Обробка фото після зйомки
Навіть якщо вам здається, що фотографія і так достатньо хороша, ніколи не завадить додатковий блиск за допомогою постобробки. Як я вже говорила, неможливо вигадати універсальний рецепт обробки кадру, який підійде всім. Але декілька загальних моментів варто відзначити.
- По-перше, завжди варто обирати фотографію, яка потребує мінімум корекції: фотошоп не всемогутній, а програми для редагування в телефоні тим більше. Беріть кадр, в якому не потрібно «перерисовувати все заново».
- По-друге, дуже легко перетворити світлу фотографію на пересвічену, тому слід слідкувати за білими ділянками, коли коригуєте експозицію.
- По-третє, варто знизити інтенсивність кольору — щоб білий був білим, а не жовтуватим, рожевим чи якимось іншим, адже на білій поверхні завжди відображаються кольори навколишніх предметів (рефлекси).